Web of Science
Testiranje servisa Web of Science Research Assistant je zaključeno.
Testni dostop je bil omogočen do 20. novembra 2024 na povezavi: https://www.webofscience.com/.
Servis Web of Science Research Assistant je odgovorno razvito generativno orodje z umetno inteligenco za učinkovito raziskovanje in hitrejše odkrivanje novih spoznanj, da se lahko raziskovalci bolje osredotočijo na ustvarjanje novega znanja. Inteligentno odkrivanje pomaga raziskovalcem pri razlagi in raziskovanju virov. Vodenje na podlagi nalog in kontekstni namigi kažejo možne poti naprej in omogočajo hitrejše dokončanje kompleksnih raziskovalnih vprašanj. Med drugim ponuja:
- fleksibilno iskanje dokumentov,
- vodene namige in naloge ter
- edinstveno vizualizacijo podatkov.
Na naslednji povezavi je na voljo posneti spletni webinar ponudnika o uporabi servisa Research Assistant. Če bo potrebno, lahko ponudnik izvede webinar o uporabi servisa za slovenski konzorcij.
Svoje mnenje lahko posredujete prek spletnega obrazca ali na uporabniškem portalu ali ga pošljete na e-naslov podpora@izum.si.
Zahvaljujemo se za vaše mnenje, ki bo zelo pomembno pri naši odločitvi glede naročila servisa.
Servis Web of Science (WoS) omogoča dostop do multidisciplinarnih bibliografskih baz podatkov z indeksi citiranosti:
Science Citation Index Expanded® (SCI-EXPANDED), Social Sciences Citation Index® (SSCI) in
Arts & Humanities Citation Index® (A&HCI). Vključujejo podatke iz pribl. 10.000 najbolj prestižnih in vplivnih znanstvenih revij na svetu za obdobje od leta 1970 dalje. Z dnem 8. 11. 2015 je
v informacijski servis Web of Science Core Collection dodana nova baza podatkov Emerging Sources Citation Index (ESCI).
Z letom 2016 se je dostop vsebin razširil na Web of Science Citation Conection,
ki poleg omenjenih vključuje tudi dostop do naslednjih baz podatkov.
Z letom 2024 se je dostop vsebin razširil z bazo podatkov Grants Index (Opis)
Z letom 2023 se je dostop vsebin razširil z bazo podatkov Preprint Citation Index (Opis), katerih zapisi vsebujejo povezave do celotnih besedil dokumentov. Dodana je bila tudi nova baza podatkov ProQuest Dissertations and Theses Index (Opis).
Dostopnost
Servis je dostopen profesorjem, raziskovalcem, študentom in drugim zaposlenim v institucijah, ki so vključene v konzorcij uporabnikov WoS. Za dostop do navedenih baz podatkov je pri Institutu informacijskih znanosti v Mariboru potrebna registracija IP-naslovov računalnikov, ki jih uporabljajo institucije, članice konzorcija WoS.
Omogočen je oddaljeni dostop do servisa Web of Science z avtentikacijo Shibboleth preko federacije COBISS AAI za vse članice konzorcija (navodila).
Omogočen je oddaljeni dostop do servisa Web of Science z avtentikacijo Shibboleth tudi preko federacije ArnesAAI za Univerzo v Ljubljani, Univerzo v Mariboru in Univerzo na Primorskem, Medicinsko fakulteto Univerze v Ljubljani, Kliniko Golnik, Geološki zavod Slovenije, Visoko šolo za storitve, Visoko strokovno šolo DOBA, Maribor in Institut informacijskih znanosti (navodila).
Razno
Prošnjo za popravek napak, najdenih v zapisih baz podatkov servisa WoS, lahko pošljete preko spletne strani Clarivate.
Omenjene servise gradi in vzdržuje Clarivate, Boston, ZDA (prej Thomson Reuters), ki je tudi lastnik vseh avtorskih pravic.
Dostop do servisa Web of Science financira Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije.
Dodatne informacije lahko dobite na spletni strani informacijskega servisa Clarivate, po elektronski pošti podpora@izum.si ali po telefonu 02 2520 333 (IZUM-ova pomoč uporabnikom).
Pogoji in omejitve
Pri uporabi servisa je treba spoštovati pogoje in omejitve, ki so določeni z licenčno pogodbo.